PROTETYKA – PROTEZY, KORONY, LICÓWKI

KOMFORT I NATURALNY WYGLĄD

Protetyka stomatologiczna zajmuje się rekonstrukcją złamanych zębów, modyfikacją i przywracaniem ich prawidłowego ustawienia oraz kształtu, korektą trwałych przebarwień, a także odbudową brakujących tkanek zębowych spowodowanych ich zanikaniem, uszkodzeniem lub całkowitą utratą.

Kierując się najwyższymi standardami protetyki w swojej codziennej pracy korzystam z najnowszych rozwiązań technologicznych oraz komponentów absolutnie najwyższej jakości, dzięki czemu gwarantuję moim Pacjentom komfort oraz doskonałe efekty estetyczne.

KLASYCZNE METODY PROTETYCZNE

SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA

CZY WIESZ ŻE…

… aby zachować prawidłowość zgryzu należy jak najszybciej uzupełniać wszelkie braki w uzębieniu, ponieważ odkładanie sprawy „na później” może powodować bardzo poważne konsekwencje, takie jak przeciążenie i rozchwiania zębów sąsiednich, zaburzenia w funkcji stawów skroniowo-żuchwowych, czy deformacje kształtu wyrostków zębodołowych.

LICÓWKI ORAZ KORONY PEŁNOCERAMICZNE

ZMIANY KSZTAŁTU I USTAWIENIA | KOREKTA PRZEBARWIEŃ

Licówki i korony to precyzyjne i estetyczne uzupełnienia wykonywane w warunkach laboratoryjnych w oparciu o pobrany wycisk uzębienia.

W przypadku gdy pacjent nie może nosić aparatu ortodontycznego korony lub licówki okazują się najlepszym rozwiązaniem, ponieważ skutecznie likwidują, m.in.:

  • przebarwienia i inne estetyczne niedoskonałości
  • nieprawidłowe ustawienie zęba
  • wyszczerbienia i otwarte diastemy

KORONY ORAZ WKŁADY KORONOWE TYPU INLAY/ONLAY/OVERLAY

REKONSTRUKCJA ZŁAMANYCH ZĘBÓW

W przypadku mocno zniszczonych lub złamanych zębów wkłady koronowe oraz korony umożliwiają precyzyjną rekonstrukcję anatomicznego kształtu zęba.

Ze względu na swoją trwałość, walory estetyczne oraz wysoką odporność na ścieranie doskonale spełniają swoją funkcję oraz wyglądają bardzo naturalnie.

MOSTY I PROTEZY

UZUPEŁNIENIE BRAKÓW ZĘBOWYCH

Mosty protetyczne mocowane są do własnych zębów Pacjenta lub implantów. Do wykonania mostu protetycznego konieczne jest oszlifowanie zębów filarowych, na których zostanie on osadzony.

W wielu przypadkach uzupełnienie dużych braków zębowych nie jest możliwe przy pomocy mostów. W takiej sytuacji oferuję wykonanie protezy, która jako uzupełnienie ruchome utrzymuje się w ustach na zasadzie przyssania do tkanek miękkich.

KOMPLEKSOWA PROTETYKA

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I TRWAŁE EFEKTY

O jakości leczenia protetycznego decyduje komfort codziennego życia Pacjenta, naturalny i estetyczny wygląd oraz trwałość wybranych rozwiązań.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione aspekty zawsze proponuję optymalne rozwiązania z punktu widzenia klinicznego, oraz szczegółowo omawiam je ze swoimi Pacjentami przedstawiając przykładowe protezy.

Wykonane przeze mnie prace – głównie na estetycznych podbudowach – nie różnią się pod względem wizualnym od naturalnych zębów Pacjenta.

PROTETYKA INDYWIDUALNA

ROZWIĄZANIE NA MIARĘ POTRZEB

W ramach swojej praktyki protetycznej zawsze oferuję optymalne rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb swoich Pacjentów gwarantując doskonałe efekty estetyczne

* Protezy overdenture spełniają najwyższe wymogi estetyczne pod warunkiem przestrzegania przez Pacjentów rygorów codziennej higieny jamy ustnej oraz pielęgnacji protezy

  • KORONY porcelanowe na podbudowie metalowej lub tlenku cyrkonu, korony pełnoceramiczne
  • MOSTY na podbudowie metalowej lub tlenku cyrkonu
  • INLAY/ONLAY/OVERLAY kompozytowe i ceramiczne
  • PROTEZY szkieletowe oraz akrylowe całkowite i częściowe
  • MOSTY ADHEZYJNE wzmacniane włóknem szklanym
  • PROTEZY typu overdenture utrzymujące się na zębach pacjenta, mocowane za pomocą magnesów, zatrzasków i koron teleskopowych*

WYBIERZ PROTETYKĘ

Z GWARANCJĄ DOSKONAŁYCH EFEKTÓW

Serdecznie zapraszam do kontaktu i na profesjonalną konsultację