PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA

JAK DBAĆ O ZĘBY?

PAKIET NAJLEPSZYCH METOD

Profilaktyka stomatologiczna pozwala długo cieszyć się zdrowym uśmiechem, skutecznie usuwać kamień nazębny, zapobiegać próchnicy i rozchwianiu zębów, dlatego powinna być jednym z najistotniejszych powodów wizyt w  gabinecie dentystycznym.

Proste i całkowicie bezbolesne zabiegi pozwalają minimalizować ryzyko chorób dziąseł, a tym samym sporo zaoszczędzić na kosztownym leczeniu.

W moim gabinecie stomatologicznym zapewniam kompleksową profilaktykę, która optymalnie zabezpiecza dziąsła i zęby Pacjentów, gwarantując komfort i estetyczny wygląd.

PROFILAKTYKA KROK PO KROKU

SPRAWDZONE METODY NA ZDROWE ZĘBY

CZY WIESZ ŻE…

… nieusuwana płytka bakteryjna w ramach codziennej higieny przekształca się w kamień nazębny, który może prowadzić do rozwoju chorób dziąseł i paradontozy?

Aby tego uniknąć, należy odpowiednio często odwiedzać gabinet stomatologiczny i dbać o profilaktykę higieny jamy ustnej. Właśnie dlatego swoim Pacjentom zapewniam optymalną opiekę – już od pierwszej wizyty w moim gabinecie stomatologicznym.

WIZYTA WSTĘPNA

SZCZEGÓŁOWE BADANIE

W trakcie pierwszej wizyty dokonuję szczegółowego przeglądu stomatologicznego, na podstawie którego ustalam priorytety w zakresie ewentualnego leczenia oraz układam plan kompleksowej profilaktyki.

OCZYSZCZANIE ZĘBÓW OBEJMUJE:

  • SKALING, czyli oczyszczanie zębów z kamienia z powierzchni korony zęba oraz spod powierzchni dziąseł;
  • PIASKOWANIE, czyli usunięcie przebarwień, osadu i drobin kamienia nazębnego za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobin czyszczących, dzięki czemu „piasek” dociera nawet do najbardziej niedostępnych miejsc, takich jak bruzdy na powierzchniach zębów czy przestrzenie międzyzębowe;
  • POLEROWANIE (polishing), czyli wygładzenie powierzchni zębów i zabezpieczenie ich przed szybkim powstawaniem przebarwień za pomocą pasty polerskiej o odpowiedniej ziarnistości i przy użyciu dentystycznej szczoteczki.

INSTRUKTAŻ HIGIENY

W trakcie tej samej wizyty przeprowadzam indywidualny instruktaż, dzięki któremu każdy Pacjent otrzymuje pakiet konkretnych wskazówek dot. prawidłowych technik mycia zębów, używania nici dentystycznych oraz optymalnego wyboru szczoteczki i pasty.

Wszystkie techniki prezentuję na modelach wg zasady Tell-Show-Do, aby Pacjent mógł zweryfikować teorię w praktyce, zdobyć prawdziwe umiejętności oraz motywację do prawidłowego czyszczenia zębów i dziąseł.

W trakcie kolejnych wizyt weryfikuję efekty, diagnozuję i koryguję błędy Pacjentów, aby na bieżąco wpływać na jakość domowej profilaktyki.

INFILTRACJA PRÓCHNICY (LIKWIDACJA BIAŁYCH PLAM)

W ramach profilaktyki stomatologicznej wykonuję zabieg zapobiegający rozwojowi próchnicy, która wniknęła w powierzchnie zębowe i uwidacznia się w postaci białych plam bez utraty szkliwa, m.in. występujących po zdjęciu aparatu ortodontycznego.

Mikroinwazyjny zabieg infiltracji, który można wykonać podczas zaledwie jednej wizyty:

  • hamuje rozwój próchnicy początkowej
  • maskuje białe plamy bez konieczności ingerencji w zdrowe tkanki zęba

FLUORYZACJA I LAKIEROWANIE ZĘBÓW

W przypadku Pacjentów o nadwrażliwych zębach proponuję bezpieczną fluoryzację oraz opcjonalnie lakierowanie zębów u dzieci.

Proponowany zabieg przede wszystkim:

  • wzmacnia szkliwo, dzięki czemu staje się ono odporne na działanie kwasów i bakterii wywołujących próchnicę
  • zapobiega próchnicy
  • chroni nadwrażliwe szyjki zębowe

WYBIERZ PAKIET NAJLEPSZYCH METOD

SKUTECZNEJ PROFILAKTYKI

Serdecznie zapraszam do kontaktu i na profesjonalną konsultację