ENDODONCJA – LECZENIE KANAŁOWE

PROFESJONALNE, BEZBOLESNE I SKUTECZNE

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe polega na poszerzeniu, oczyszczeniu i szczelnym wypełnieniu kanałów korzeniowych. Nowoczesny sprzęt oraz doświadczenie pozwalają mi gwarantować Pacjentom skuteczne, możliwie szybkie i bezbolesne leczenie, dzięki któremu udaje się zachować ząb, a jego usunięcie staje się wyłącznie ostatecznością.

Warunkiem powodzenia leczenia jest dokładne oczyszczenie systemu korzeniowego oraz całkowite jego wypełnienie – aż po wierzchołek. Uzyskanie pożądanych efektów jest możliwe tylko dzięki precyzyjnym urządzeniom pomiarowym, które wykorzystuję od początku swojej pracy zawodowej.

PRZEBIEG LECZENIA KANAŁOWEGO

ENDODONCJA KROK PO KROKU

Wszystkie zabiegi wykonuję w oparciu o najwyższe standardy endodontyczne, gwarantując swoim Pacjentom komfort bezbolesnego leczenia kanałowego z doskonałym końcowym efektem klinicznym

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

POZYCJA | ZNIECZULECZNIE | HIGIENA

Leczenie kanałowe wykonuję zawsze w pozycji leżącej Pacjenta oraz znieczuleniu, dzięki czemu zabieg jest możliwie komfortowy i bezbolesny.

Wszystkie zabiegi endodontyczne wykonuję w koferdamie, który zapobiega przedostawaniu się śliny do leczonego zęba oraz zabezpiecza jamę ustną przed podrażnieniami w trakcie płukania preparatami stomatologicznymi.

W tracie leczenia dbam o najwyższe standardy higieny – zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz WHO.

ETAPY LECZENIA KANAŁOWEGO

W pierwszej kolejności przeprowadzam precyzyjną diagnostykę, a następnie:

  • dokładnie czyszczę kanały i określam ich długość przy pomocy endometru;
  • płuczę kanały preparatami stomatologicznymi, aktywując ich działanie ultradźwiękami;
  • opracowuję kanały specjalistycznymi narzędziami maszynowymi;
  • końcowym etapem jest szczelne i bardzo dokładne wypełnienie kanałów systemem ciepłej gutaperki E&Q Master.

Po zakończonym leczeniu w moim gabinecie obligatoryjnie wykonywane jest zdjęcie RTG, aby zweryfikować efekty wykonanego zabiegu endodontycznego.

SKUTECZNE LECZENIE JUŻ W CZASIE JEDNEJ WIZYTY!

Dbając o komfort Pacjentów oraz najwyższe standardy staram się wykonywać leczenie kanałowe w ramach jednej wizyty. W przypadku skomplikowanych przypadków konieczne jest rozłożenie leczenia na dwa etapy oraz konieczność odkażenia kanałów lekarstwem stomatologicznym.

LECZENIE KANAŁOWE W MIKROSKOPIE

BEZWZGLĘDNA PRECYZJA ZABIEGU

Anatomia systemu kanałowego w zębie potrafi być na tyle skomplikowana, że leczenie wyłącznie w dużym powiększeniu pozwala odnaleźć boczne odgałęzienia lub dodatkowe kanały.

Właśnie dlatego o skuteczności zaawansowanego leczenia kanałowego bardzo często decyduje nowoczesny mikroskop zabiegowy, który dzięki punktowemu powiększeniu pozwala, m.in.:

  • wniknąć w głąb zęba
  • skutecznie udrożnić wszystkie kanały
  • usunąć złamane narzędzia
  • zamknąć perforacje

WYBIERZ BEZBOLESNE LECZENIE KANAŁOWE

Z GWARANCJĄ DOSKONAŁYCH EFEKTÓW

Serdecznie zapraszam do kontaktu i na profesjonalną konsultację